hodiny vyrez mini10-11.10. 2015 Hodinářský kurz

Měření času bylo od nepaměti předmětem zájmu vědců, filozofů i běžných lidí. V průběhu časů se na mnoha místech světa vyvinuly různé způsoby pojetí času i jeho měření. Na kurzu se budeme zabývat vývojem vnímání i měření času. Zastavíme se u různých kalendářních systémů a  jednotek času. Poté se seznámíme s druhy časoměrných přístrojů: slunečními, hvězdnými, vodními i pískovými hodinami. Důkladněji se zaměříme na mechanické hodiny. Budeme se zabývat vývojem hodinových strojů od prvních mechanických hodin, přes pražský orloj a první přenosné hodiny až po náramkové hodinky. Dozvíme se, z jakých součástí se mechanické hodiny skládají, jaké jsou k jejich výrobě použity materiály, i jak lze vylepšit chod hodinek pomocí královské komplikace. Krátce se zastavíme i u elektrických a elektronických hodinek a jejich hlavními odlišnostmi od hodinek mechanických. V průběhu kurzu si každý rozloží a složí hodinový strojek a ukážeme si různé druhy hodinových součástek a seznámí se tak s hodinařinou i prakticky. Pokud máte doma hodinky, o kterých byste se chtěli dozvědět více, vezměte je sebou. Doba trvání: 16 hodin (sobota a neděle), 3-8 účastníků, místo konání: Praha 4 (bude upřesněno), cena: 3000 Kč.

Rezervace kurzů a : Kurzy je třeba rezervovat. Kurzy se konají, pokud se přihlásí alespoň minimální počet účastníků. Záloha ve výši poloviny ceny kurzu je splatná při rezervaci, druhá polovina ceny na místě. Rezervace je platná až po zaplacení zálohy. Pokud zrušíte svou účast nejpozději 14 dní předem, vrátíme vám 90 procent z ceny kurzu . Kurz může být z organizačních důvodů  (např. z důvodu nemoci lektora nebo malého počtu účastníků) zrušen a v tom případě vás neprodleně informujeme a vrátíme vám celou uhrazenou zálohu. V případě neúčasti je možné za sebe poslat náhradníka. Účast na kurzech je na vlastní nebezpečí.

Další připravované kurzy jsou kurz cizelování , kamenický kurz, kurz šití bot, kurz výroby kožených kabelek a pásků, letní kurzy přírodního stavitelství, kurz pletení košíků z proutí, týdenní kovářský kurz, kurz šití, kurz opravy jízdních kol, kurz zpracování ovčí vlny, kurz prořezávání stromů, kurz fotografie, kurz elektrovoltaiky, kurz výroby sýrů, kurz kamenictví a kamenosochařství. Pokud vás některý z těchto kurzů zaujal, napište nám, abychom vám mohli včas poslat přesnější informace.

 

Pro další informace a rezervace pište na eva@takuara.cz. 

logo_kudyznudy